Tüm insanlar seçme şansı olmadan çevrelerindeki havayı solurlar. Solunan hava kirli olduğu zaman insan sağlığı üzerinde bir çok olumsuz etkiye neden olmaktadır. Etkilerin ve kirliliğin kaynağı son yüzyılda hızla artan dünya nüfusu, sanayileşme ve şehirleşme sebebiyle oluşmaktadır. Peki ya çalışma alanlarımız, evlerimiz, kreşler, sinema salonları ve hastanelerde bulunduğumuz tüm kapalı alanlar…

Hava kirliliğinden etkilenen nüfus 92%
Kapalı Alanda Geçirilen Ortalama Süre 90%
Tüm hastalıkların nedeni olan hava kirliliği 60%

Kapalı mekanlardaki hava dış havaya oranla en az 2 ile 10 kat oranında daha kirlidir. Düşük kaliteli hava kapalı mekanlarda dolaşım halindedir ve bu hava kirliliğini ve kontaminasyon riskini arttırmaktadır.

Dezenfeksiyon sterilizasyon gibi tüm hijyen önlemleri alınsa da havada serbest olarak yada çeşitli partiküllere tutunarak gezen mikroorganizmalar bulunmaktadır.

VİRÜSLER NE KADAR UZAKLIĞA KADAR HAVADA ASILI KALABİLİRLER?

Çalışma alanınız sağlığınızı tehlikeye mi atıyor? Kapalı mekanlardaki hava dış havaya oranla en az 2 ile 10 kat oranında daha kirlidir. Aşağıda hapşırma sonucu virüslerin ne kadar uzaklığa kadar taşındığını görebilirsiniz, tabi hepsi bu değil. Bu virüsleri taşıyan damlacıklar bir süre havada asılı kalacak ve sonrasında hava yolu ile taşınmaya devam edeceklerdir. Bu taşınma olayı, özellikle ortak kullanım alanlarında daha kolay gerçekleşir.

KİMLER RİSK ALTINDA?

– İmmün sistemi baskılanmış hastalar,
– Kemoterapi hastaları,
– Yanık tedavisi gören hastalar,
– Alerji ve astım hastaları,
– Yeni doğanlar,
– Akciğer hastalığı,
– Kan hastalıkları,
– Organ nakli yapılmış olanlar,
– Karaciğer yetmezliği gibi kronik hastalığı olanlar,
– Kalp hastalığı,
– Bağışıklık sistemi yetersiz olan dalağı alınmış kişiler,
– Kronik böbrek hastalığı bulunanlar,
– AIDS taşıyıcısı erişkinler,
– 60 yaş ve üzeri olanlar,

Hava temizleme cihazları piyasada mevcuttur bir çoğu polen, toz ve dumana karşı etkilidir. Hava temizleme işlemi ilk aşamada etkili bir yöntemdir fakat sağlığa zararlı virüs ve mikro partiküller için yeterli değildir. Hava sterilizasyon teknolojisi ile size diğer hava temizleme sistemlerinden çok farklı bir teknoloji sunuyoruz.

Bu teknoloji titanyum dioksit filtrelerle kaplanmış UV lambaları ile foto katalitik oksidasyon imkanı sağlar. Bu yöntemle maksimum hava akışı sağlanarak havada bulunan en küçük partiküller bile yok edilir.

Viruskiller Farkı

Hextio Doğuyor

FOTO KATALİTİK OKSİDASYON

VIRUSKILLER TEKNOLOJİSİ

Birbirinden bağımsız kuruluşlar tarafından ciddi bir şekilde test edildi ve yapılan bu testler sonucunda havada bulunan patojenlerin tüm virüs killer ürünleri için aynı sonucu verdiği kanıtlandı.

TEKNOLOJİ

ARITMA & STERİLİZASYON

Ratic8 hava giriş bölümünde 5 mm ön filtre, 20mm kalın karbon filtre, 25 mm kalın orta filtre (nano gümüş), 50mm kalın hepafiltre (nano gümüş) , yüksek kaliteli sirocco fan ile cihazın içine havayı çekerek iç haznedeki reflektörlere gönderir. 16 etkili UVC lamba ışığın şiddetini arttırarak havanın içerden geçişi sırasında virüs ve bakterilerin DNA ve RNA’larını bozar. Çıkış bölümünde bulunan aktif karbon filtre ise hava sensör alanından geçerek içeride steril hale gelen havayı dışarıya üfleyerek hava sterilizasyonu sağlar.

Bulunduğumuz ortamdaki hava kalitesini gözlemleyebilme özelliği sayesinde her zaman temiz ve güvenilir havayı soluduğunuzdan emin olacaksınız. Fişi prize takın ve gerisini Radic8’e bırakın.

Bize Ulaşın